Reportáže

05.07.2016 10:41

zpráva o výjezdu reprezentace

ME 2016

Letošní mistrovství Evropy se konalo v rakouském Saalbachu- Hiterglemmu . Město proslulé spíše lyžováním přivítalo 1680 lukostřelců převážně z Evropy, ale byla zde i výprava Brazilců, Novozélanďanů a několik Američanů.

Na 9 okruzích a rozstřelišti bylo umístěno 1400 terčů a zástěn.

Nadmořská výška 782- 2100m.n.m.

Z České Republiky bylo přihlášeno rekordních 37 střelců z nichž čtyři nakonec nejeli, ale za dva jel náhradník..

Češi soutěžili v šesti kategoriích, dále rozdělených na muže, ženy, děti, juniory,  dospělé a veterány.

Nejvyšší parcour byl v nadmořské výšce 2100m.n.m, nejnižší 1050m.n.m.

Terén byl od vysokohorských lavinových polí nad hranicí výskytu rostlin (vyjma lyšejníku) , přez vysokohorský les a rašeliniště až po alpské louky. Všechny okruhy byly poměrně chodecky náročné, některé až extrémně náročné. Na bílém okruhu byl dosud sníh.

Příroda byla nádherná. Modrý a žlutý okruh byly až pohádkově krásné . Alpské louky na konci údolí na které z kolmých stěn padaly vodopády a středem protékala bystřina.

Z ostatních okruhů byl krásný výhled, pokud bylo vidět

Pršelo v pondělí a ve čtvrtek, jinak bylo velmi hezky.

Střelecky byl turnaj velice náročný. Vyžadoval dobrou fyzickou kondici, psychiku a schopnost vcítit se do záludností terénu. Navíc některé luky a šípy reagují na změny počasí a nadmořskou výšku.

Naprostá většina střelců hovořila německy a nejsilnější kategorií byl lovecký reflex, kde bylo přes 500 střelců, takže museli být i po rozdělení na věkové a genderové skupiny rozděleni na několik okruhů.

Všichni Češi podali vynikající výkony a umístili se většinou v první polovině výsledkové listiny. Některé výkony ovšem překračovaly běžný rámec kategorie.

Medaile přivezli: Zlatou – Tomáš Hanuš Longbow muži